בידוד רעש

בידוד רעש

זליגת רעש מהווה מטרד הן בבית והן במשרד, מפריעה את מנוחתם של דיירים בבניינים משותפים, מפרה את פרטיותם של חולים במרפאות ופוגעת ברמת הריכוז של עובדים בבנייני משרדים. חברת אוקטופוד מתמחה במתן פתרונות אפקטיביים לבידוד רעשים, עבור כל חדר ומבנה.

רעש נישא, ורעש הולם

רעש נישא הוא הרעש העובר דרך האוויר, אלו יכולים להיות קולות ממקלט הטלוויזיה בחדר שכן, שיחות הנערכות בחדרים סמוכים, רעש החודר אל הבית מן הרחוב, וכיוצא בזה. לעומת זאת, רעש הולם, הוא רעש הנובע מצעדים בקומה העליונה, ויברציות של פעולת מזגנים, הזזת רהיטים, דפיקות על הקירות, וכיוצא בזה. חברת אוקטופוד מספקת פתרונות איכותיים לרעשים מכל הסוגים ובכל העוצמות. הפתרונות מותאמים לתנאי המבנה, ולנתונים האקוסטיים אשר נמדדים על ידי צוות אוקטופוד.

שלווה אקוסטית

מגוון הפתרונות והטכנולוגיות בתחום האקוסטיקה, מאפשר לאנשי המקצוע להתאים לכל חלל נתון את הפתרונות האקוסטיים , שייצרו סביבה נקייה מרעשים חיצוניים. תכנון נכון ושימוש בבידוד אקוסטי מתקדם יאפשרו לכל אחד לעבוד, לחיות, וליצור במרחב אקוסטי שליו, נעים ונקי מרעשים.

"אקוסטיקה: מדידות בליעת קול בחדר הדהוד"
בתקן אקוסטי זה מוסבר בין היתר על אופן ביצוע וחישוב זמן ההדהוד בחלל.
תקן זה הינו תרגום של תקן בינ"ל :
ISO 354:Acoustics-measurement of sound absorption reverberation room

אקוסטיקה: מדידת בידוד קול בבניינים ובידוד קול של אלמנטי בניין- מדידות באתר של בידוד מפני קול הולם של רצפות ותקרות.
תקן אקוסטי זה הינו תרגום של תקן בינ"ל :
ISO 140-7 Acoustic : measurement of sound insulation in buildings
and of building elements-field measurements of impact sound insulation floors
התקן האקוסטי הנ"ל קובע שיטות למדידת תכונות הבידוד מפני קול הולם של ריצפות בין שני חדרים באמצעות מכונת פטישים תקנית, וכן שיטות לקביעת ההגנה שמספקות הרצפות לדיירי הבנין. בתוצאות המתקבלות אפשר להשתמש כדי להשוות את הבידוד מפני קול הולם למעשה עם הדרישות המפורטות.

" בידוד אקוסטי בבתי מגורים: קירות ותקרות (רצפות) בין דירות". בתקן אקוסטי זה מופיעים ערכי הבידוד האקוסטי הנדרשים (כערך מקסימלי שאין לעבור עליו) המעניקים בידוד אקוסטי תקין של הרצפה/תקרה המפרידה בין הקומות בפני קול הולם.

בתקן אקוסטיקה זה מופיעים הנחיות מדידת הרעש בחדר מקבל הרעש, עם פילטרים לפס שליש אוקטבה עבור ערכים ספציפים. רמת לחץ מתוקננת משוכללת והפרש רמות מתוקנן משוקל לבין חללים.

" אקוסטיקה- הערכת שיעור הבידוד האקוסטי בבניינים והבידוד האקוסטי של אלמנטי בניין – בידוד מפני קול הולם".
בתקן אקוסטי זה מוסבר בין היתר, שיטת החישוב של ערך הבידוד האקוסטי לקול הולם (הנקרא בשפה המקצועית: רמת הלחץ המתוקננת משוקללת של קול הולם).
הערך המרבי המותר עבור חללי דירה (לא רק חדרי מגורים) הינו L'nT,w= 63db .
עבור חדרי מדרגות הממוקמים מעל הדירה הערך מחמיר יותר ועומד על L'nT,w= db48.

בתקנות אקוסטיות אלו מופיעות הנחיות התקן לביצוע ריצוף ובידוד המצע מתחת לאריחי הרצפה, תוך כדי שימוש בחול מיוצב :

רעש מעלית יש להקפיד שהשכבה העליונה תורכב משכבת מלט ללא סיד + מוספים בעובי 1.5 – 3 ס"מ.

רעש מעלית שכבת המצע האמצעית שעליה תונח שכבת המלט, תורכב מחול מיוצב בצמנט בעובי 3 – 5 ס"מ.

רעש מעלית שכבת המצע התחתון, שעליה יונחו שתי השכבות הנ"ל, חייבת להיות חול יבש ונקי בעובי 6 ס"מ לפחות, או אמצעי גמיש (כגון: פלציב, איזוצ,' וכו') שיבטיח מניעת מעבר קול.

קרא עוד בנושא בידוד רעשים:

בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי – אדריכלים ומעצבי פנים

אדריכלים? מעצבי פנים? תכנון חלל הינו תחום של מקצוענים. כמו בכל תחום מקצועי, השקעה בפרטים הקטנים יוצרת את ההבדל בין טוב מאוד למצוין, בכל מה …

קרא עוד
הדהוד

ייעוץ אקוסטי לבעיות הדהוד

פתרון בעיות הדהוד יעלה את איכות החיים שלכם ויתן לכם את המינימום ההכרחי, פרטיות ושקט בכל עת ובכל מצב. הדהוד מתמשך זו בעיה שעשויה לפגוע …

קרא עוד
בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי בעיות רעש

בעיות רעש עשויות להפוך מבעיה טכנית – שמיעתית, לבעיה בריאותית. טיפול נכון בבעיות רעש יכול לבלום התפתחות של בעיות נוספות שהן תוצר של רעש סביבתי …

קרא עוד