חלון אקוסטי

חלון אקוסטי

חלונות הבית מספקים לנו מבט אל הנוף, מכניסים אל הבית את אור השמש, ומאפשרים אוורור בשעת הצורך.
יחד עם זאת, מפתחי החלונות מהווים מרחב דרכו יכולים לחדור אל הבית חום, קור, ורעש. חלונות מבודדים משפרים את יעילות החימום והמיזוג של החלל, ומונעים חדירת רעשים לא נעימים מן הרחוב היישר לסלון ביתכם.

התקנת חלונות מבודדים משפרת את איכות החיים בבית, וכן מאפשרת חיסכון בהוצאות החשמל הנובעות משימוש באמצעי חימום והמיזוג. חברת אוקטופוד משווקת ומתקינה חלונות מבודדים ואקוסטיים מתקדמים ומותאמים לצרכים.

ראה על מנת לקבל הבנה בסיסית על חלון אקוסטי אמיתי:

(מומלץ לשמוע בעזרת אוזניות)

חלון אקוסטי – זכוכית טריפלקס

זכוכית טריפלקס היא זכוכית המורכבת משתי שכבות זכוכית וביניהן שכבת PVB.
בנוסף ליכולות הבידוד שלה, זכוכית טריפלקס ידועה כיעילה נגד פריצות, מכיוון שדרוש כוח רב לפורצה, וכן היא נחשבת לזכוכית בטיחותית, כיוון שאינה מתנפצת לרסיסים במקרה מצער של שבירה, אלא רק נסדקת.

ניתן לקבוע רמות שונות של בידוד תרמי או אקוסטי בייצור זכוכית טריפלקס, וזאת באמצעות שינויים בעובי הזכוכית, ובעובייה של שכבת הגומי.

לדוגמא : זכוכית טריפלקס סטנדרטית היא 3+0.38+3. במידה ונרצה זכוכית אקוסטית ותרמית נעשה זכוכית 4+0.76+6 מסוג קלימה גארד שבעלת תכונות תרמיות בחום.

חלון אקוסטי – זכוכית בידודית

זכוכית בידודית מורכבת משתי שכבות זכוכית, שביניהן שכבת אוויר.
עצמת הבידוד התרמי תלויה בעובייה של שכבת האוויר. בעבר, נהגו למלא גז אורגון במקום אוויר, אך כיום זכוכית בידודית עם גז אורגון היא נדירה, ויקרה יחסית.

בשימוש בזכוכית בידודית, יש לקחת בחשבון, שעבור מפתחים קטנים, הנמוכים ממטר ועשרה, קיים תקן המחייב להתקין זכוכית מחוסמת.

הזכוכית המחוסמת חזקה יותר, אך כאשר היא נשברת היא מתנפצת לרסיסים, ולכן נחשבת כפחות יעילה נגד פריצות.

קרא עוד בנושא בידוד רעשים:

בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי – אדריכלים ומעצבי פנים

אדריכלים? מעצבי פנים? תכנון חלל הינו תחום של מקצוענים. כמו בכל תחום מקצועי, השקעה בפרטים הקטנים יוצרת את ההבדל בין טוב מאוד למצוין, בכל מה …

קרא עוד
הדהוד

ייעוץ אקוסטי לבעיות הדהוד

פתרון בעיות הדהוד יעלה את איכות החיים שלכם ויתן לכם את המינימום ההכרחי, פרטיות ושקט בכל עת ובכל מצב. הדהוד מתמשך זו בעיה שעשויה לפגוע …

קרא עוד
בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי בעיות רעש

בעיות רעש עשויות להפוך מבעיה טכנית – שמיעתית, לבעיה בריאותית. טיפול נכון בבעיות רעש יכול לבלום התפתחות של בעיות נוספות שהן תוצר של רעש סביבתי …

קרא עוד