מדידה אקוסטית

מדידה אקוסטית

חברת אוקטופוד מתמחה במתן פתרונות אקוסטיים מתקדמים בהתאמה אישית, עבור אולפנים מסחריים וביתיים, משרדים, בתים פרטיים, מפעלים, אולמות, חדרי חזרות ועוד. החברה עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות והחומרים הקיימים, למתן המענה הטוב ביותר עבור כל אתגר אקוסטי. ייחודו של השירות אותו מספקת החברה הוא ביצוע מדידה אקוסטית של החלל הנתון, ליצירת פתרון אידאלי ומותאם אישית לצורכי הלקוח.

מדידה אקוסטית היא השלב הראשוני והחשוב ביותר בכל תכנון אקוסטי. בעזרת המדידה נוכל להבין מה המצב האקוסטי הקיים בחדר, ומול אילו אתגרים אנו ניצבים בשלב הטיפול האקוסטי או בשלב הבידוד מפני רעשים.

מה אנו מודדים?

מדידה אקוסטית מספקת מידע חשוב ורב ערך לגבי: מידת ההד וזמן ההדהוד המתמשך הקיים בחדר, רמת לחץ הקול בכל התדרים, אחוז עיוות כללי של גלי הקול, גלים עומדים, פזה ועוד. במהלך מדידה זו נבדוק את כל הנתונים האקוסטיים של החלל לצורכי בקרת איכות ותכנון.

במדידת רעש לעומת זאת אנו מודדים את עצמת הרעש הזולג אל החלל או מחוצה לו, מקורות זליגת הרעש, האם מדובר על רעש הולם או רעש נישא באוויר, וכו'.
מדידות מדויקות אלו, מאפשרות לנו לתכנן את הפתרון האידאלי, לבחור את החומרים המתאימים, והדרך בה יש ליישמם, זאת, בהתאם לעוצמות הרעש ומקור הזליגה, גודל ומבנה החלל, ובהתאם לנתונים האקוסטיים שנמדדו.

פתרונות מדויקים!

פתרונות אקוסטיים הנם אינדיבידואלים – הפתרון הנחוץ לבעל מפעל, המעוניין להפחית את הרעש אליו חשופים העובדים, אינו אותו פתרון המתאים לבעל דירה, המעוניין לחסום את הרעשים מדירת השכנים. התוצאה של המדידות אותן אנו מבצעים, היא ייצור פתרון מושלם המותאם לכל לקוח באופן אישי. פתרון אקוסטי זה הנו אפקטיבי יותר, פעמים רבות זול יותר, ותמיד איכותי ביותר.

מה בודקים?

  • זמני תהודה בכל התדרים - RT60
  • טווח היענות התדרים - SPL
  • רמת דיסטורשיין
  • גלים עומדים
  • פאזה - Phase
  • כיול מוניטורים (במידה ויש)

לאחר מדידה ומיפוי אקוסטי נכון של החלל, ניתן לעבור אל שלב תכנון החלל לפני ביצוע העבודה

לחץ כאן על מנת ללמוד עוד:

סרטון הסבר קצר לאלו הרוצים להעמיק