ספוג אקוסטי מלמין

ספוג אקוסטי מלמין

חיפוי מלמין לשיפור האקוסטיקה.

בכל מקום בו נמצאים אנשים קיים רעש כלשהו בגין פעילות, שיחה, דיבור, משחק וכו'. בסביבה כזו קשה מאוד לנהל אפילו בשיחה פשוטה, הרעש המוני ומעומעם, מטריד ומפריע.
יש מקומות שחייבים להגן על צלילות הקשב שלהם ויש לכך פתרונות מאוד מועילים וקלים ליישום.

אנו באוקטופוד מבצעים חיפויים בספוג מלמין שיש לו יכולת ספיגה מקסימלית והוא קולט, מעמעם וסופג גלי קול בתדרי הדיבור האנושי ובכלל.

ספוג מלמין מיועד לספיגת רעשים המיוצרים בתוך החלל, ואינו מיועד לחסימת מעבר רעשים בין חללים.
החיפוי בספוג מלמין אידיאלי לכל מקום אשר מעוניין להפחית הדהוד, ולהנמיך את מפלס הרעש הכללי.
כגון: חדרי פעילויות של ילדים, מטווחים, חדרים בבית בהם מתרחשת פעילות רעשנית, מרפאות, משרדים והרשימה עוד ארוכה.

מהו ספוג המלמין?

 לספוג המלמין יכולת ספיגת גלי קול גבוהה, וכמו כן, הוא מספק פתרון יעיל לספיגת הדים וגלי קול ולשיפור איכות הצליל ומובנות הדיבור, הוא חסין בפני אש ומיוצר בגרמניה על פי תקנים בינלאומיים.

כשמדובר על בליעת צלילי בס יש חשיבות לעובי הספוג, ככל שהוא עבה יותר כך הוא יעיל יותר, לכן בטיפול אקוסטי בחדרי מוזיקה ספוג מלמין חלק ועבה עדיף על פני ספוג בצורת תבניות ביצים או פירמידה, אשר מכיל פחות חומר ולכן בולע גלי קול פחות טוב.

ספוג מלמין מעולה לחיפוי תקרות וקירות במפעלים, אולמות אירועים, חדרי חזרות, בנייני דירות, משרדים, בתים פרטיים, ועוד. ככל שספוג מלמין יותר עבה, כך יכולת הספיגה שלו יותר גבוהה.

איך מתקינים ספוג מלמין?

את ספוג המלמין מדביקים ישירות על הקירות והתקרה. הוא משווק בצבעים אפור או לבן, וניתן גם לרכשו בגוונים אחרים בהזמנה מיוחדת. ניתן להדביקו על מלוא שטח הקיר והתקרה, או להניח אותו בצורת אריחים על גבי קונסטרוקציה בתקרה אקוסטית מונמכת.

קצת על הדהוד:

גלי קול המוחזרים מהקירות ומהתקרות, גורמים בפועל לעלית מפלס הרעש הכללי במבנה,
ככל שמבנה החדר יהיה קשה יותר כך הוא יהיה רפלקטיבי יותר.

לדוגמא – עץ הוא חומר שיודע לספוג גלי קול הפוגעים בו, בצורה טובה בהרבה מאשר זכוכית אשר מחזירה קרוב ל 100% מגלי הקול הפוגעים בה.

בחלל עם קירות רפלקטיביים, גלי הקול יתרוצצו מקיר לקיר הלוך ושוב , מפלס הרעש ייעלה ויווצר הדהוד מתמשך אשר יפגע משמעותית באיכות הצליל ובמובנות הדיבור בחלל.

על מנת ליצור אקוסטיקה מתאימה ונכונה, יש למזער ולצמצם את החזרי הקול בהתאם לייעוד ולאופי החדר.

לוכד בס ספוג מלמין אקוסטי

צלילי הבס הנמוכים מהדהדים למשך זמן ארוך יותר, והם משתהים בפינות החדר. הדהוד מתמיד או ממושך פוגע באקוסטיקה של החדר ואז נוצר רעש רצוף מטריד. הרעש הזה מעומעם אבל מספיק מטריד כדי לפגוע באיכות השמע, ביכולת לנהל שיחה ובבידוד של רעשי רקע. ספוג מלמין לבסים הנמוכים מותקן בדרך כלל בפינות החדר.

מלמין לוכד בס מגיע במידות:
גובה – 125 ס״מ
רוחב צלע – 35 ס״מ

החוק למפגעי רעש בארץ אוסר על חשיפה ממושכת לרעש של מעל ל 85 דציבלים (db spl), למשך יותר מ 8 שעות. חשיפה שכזו גורמת לפגיעה בשמיעה וירידה בשמיעה!
חשוב מאוד לוודא שבית העסק שלך אינו פוגע בשמיעת העובדים ובאיכות חייהם כתוצאה מכך.

אפשר לטפל בכל בעיית רעש, החשיבות היא בהתאמת עובי וגודל החומר האקוסטי למטרה, מיקום החומרים ויישומם בצורה מקצועית.

מקדם בליעה NRC - ללא מרווח אוויר

קרא עוד בנושא הדהוד:

בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי – אדריכלים ומעצבי פנים

אדריכלים? מעצבי פנים? תכנון חלל הינו תחום של מקצוענים. כמו בכל תחום מקצועי, השקעה בפרטים הקטנים יוצרת את ההבדל בין טוב מאוד למצוין, בכל מה …

קרא עוד
הדהוד

ייעוץ אקוסטי לבעיות הדהוד

פתרון בעיות הדהוד יעלה את איכות החיים שלכם ויתן לכם את המינימום ההכרחי, פרטיות ושקט בכל עת ובכל מצב. הדהוד מתמשך זו בעיה שעשויה לפגוע …

קרא עוד
בידוד רעש

ייעוץ אקוסטי בעיות רעש

בעיות רעש עשויות להפוך מבעיה טכנית – שמיעתית, לבעיה בריאותית. טיפול נכון בבעיות רעש יכול לבלום התפתחות של בעיות נוספות שהן תוצר של רעש סביבתי …

קרא עוד